Język angielski

The Princess and the Frog

Drama Club (koło teatralne w języku angielskim) przygotowało dla najmłodszych uczniów naszej szkoły przedstawienie oparte na znanej i lubianej baśni, pt. "Księżniczka i Żaba". W tym roku nasze przedstawienie obejrzeli między innymi uczniowie klasy 2d, 4a oraz goście z oddziału "0".

Gratulujemy zdolnym i pięknym aktorkom z Drama Club!

 

Pocztówkowe szaleństwo ciąg dalszy!

Doczekaliśmy się! Już nadchodzą do naszej szkoły pocztówki z różnych zakątków świata! Pierwsza dotarła od Ree z Blue Ridge Mountains, North Carolina w USA. Pokonała 7590 km!  Druga pokonała 8619 km i dotarła do nas z Tajwanu. Wysłała ją Sarah. A trzecia przybyła do naszej szkoły ze słonecznej Bułgarii. Napisała ją Irina. Pocztówki są napisane po angielsku i wędrowały na ostatniej lekcji w klasie 5d z rąk do rąk ciesząc wszystkich ogromnie. Ciekawe skąd jeszcze będą następne pocztówki? A może już są?


Wiedza XXL-edycja 2016/ 2017.

Nasz szkolny konkurs dobiegł końca. Jak co roku nasi uczniowie z klas 4-6 zmagali się z pytaniami dotyczącymi krajów anglojęzycznych. Tym razem były to dwa sąsiadujące ze sobą kraje, czyli  Australia i Nowa Zelandia. Pytania były różne, dotyczyły historii tych krajów, ich geografii, tradycji i kultury.

Najlepsza z uczniów klas czwartych okazała się Aleksandra Gauden z klasy 4b.

Najlepsi z klas piątych to Julia Bering z klasy 5a i Jan Majewski z klasy 5b.

Najlepsza z klas szóstych to Wiktoria Leśniewska z klasy 6c.

Serdecznie gratulujemy!!!          

   

POCZTÓWKOWE SZALEŃSTWO

W maju wysłaliśmy w świat pięć pocztówek z widokami dwóch pięknych miast, naszego Torunia i Warszawy, którą zwiedzaliśmy z klasami 5c, 6a i 6b. Wysłaliśmy je do Moskwy, Berlina, Brukseli, na Krym i Hawaje. Zostały napisane po angielsku.
Pierwsza pocztówka powędrowała do Kiry, która mieszka w Moskwie, w stolicy Rosji. To tylko 1264 km, ale trwało to aż trzy tygodnie!
Druga pocztówka została wysłana na Krym w Rosji, do Ekateriny. Kartka pokonała 1397 km.
Trzecią pocztówkę wysłaliśmy do Saschy do Berlina w Niemczech. Kartka do Niemiec dotarła bardzo szybko, bo po pięciu dniach od wysłania, przebyła tylko 353 km!
Czwarta dotarła do Brukseli w Belgii, do Laurence. Kartka przebyła 1001 km!
Piąta powędrowała aż na Hawaje w USA, czekała na nią Cindi. Dostałam od niej wiadomość, że jest zachwycona, bardzo jej się podoba pocztówka z Warszawy! Dla niej jest bardzo egzotyczna. Kartka przebyła 11 680 km! Wystarczył tydzień i znalazła się w USA! Wspaniale!

Teraz my, uczniowie SP11 w Toruniu czekamy z niecierpliwością na pocztówki z całego świata!!! Ciekawe, która będzie pierwsza?              

 

 Szekspir w SP 11

 

2 grudnia 2016 w szkołach na całym świecie uroczyście kończono Rok Szekspirowski obchodzony w 400 rocznicę śmierci tego wybitnego angielskiego poety i dramatopisarza.  Nasi uczniowie również brali udział w tym wydarzeniu. Zapoznaliśmy się z życiorysem Szekspira, wybraliśmy trzy najbardziej znane utwory tego pisarza i obejrzeliśmy krótkie, animowane wersje tych najważniejszych dramatów: Romeo i Julię, Hamleta, Makbeta.  Teraz nieśmiało planujemy przygotowanie przedstawienia na podstawie jednego z tych utworów.

Poland - India

Wiele lat temu nasza szkoła nawiązała współpracę z pewną wyjątkową szkołą w Indiach. Nasi uczniowie, dziś już studenci, licealiści i gimnazjaliści mieli okazję poznać kulturę  i historię tego fascynującego kraju przedstawianą przez ich kolegów z Shemford International School w Indiach. W tym roku taką szansę mają uczniowie klas czwartych. Właśnie rozpoczęliśmy pracę nad wspólnym projektem o jedzeniu i zwyczajach związanych z jedzeniem w naszych krajach. Do naszych partnerów wysłaliśmy list
wraz z przepięknie wykonanymi rysunkami ulubionych smakołyków! Czekamy na odpowiedź! Ciekawe, co lubią jeść dzieci w Indiach ...

 

Thanksgiving Day

Na języku angielskim nie tylko uczymy się nowych słówek, poprawnej wymowy i gramatyki, ale również poznajemy kulturę krajów anglojęzycznych, ich tradycje i zwyczaje. Tzw. lekcje kulturowe należą do najulubieńszych tematów naszych uczniów. Kilka dni temu rozmawialiśmy o bardzo ważnym święcie obchodzonym w Stanach Zjednoczonych - Święcie Dziękczynienia (Thanksgiving Day).

  

Film Club

 {foto48343}

Na prośbę naszych uczniów reaktywowaliśmy nasz Film Club (Klub Filmowy). Raz w miesiącu spotykamy się, oglądamy i omawiamy filmy, a przy okazji uczymy się nowych słów w języku angielskim (w załącznikach)

film_club_slownictwo_1.docx    film_club_slownictwo_2.docx    film_club_slownictwo_3.docx

Tydzień Tolerancji

Zakończył się Toruński Tydzień Tolerancji. Na lekcjach języka angielskiego nasi uczniowie mieli szansę zapoznać się z tradycyjna baśnią, pt. "Brzydkie Kaczątko"  w języku angielskim. Ta historia to, jak ocenili nasi uczniowie, głęboka opowieść o braku i potrzebie akceptacji, o tolerancji dla inności oraz o nieuzasadnionych uprzedzeniach. Zachęcamy wszystkich do lektury tej baśni w naszej Mini - English Library!

Konkurs Ekspresowy

W każdy piątek nasi uczniowie mają szansę spróbować swoich sił w Ekspresowym Jednodniowym Konkursie z Języka Angielskiego. Wystarczy przeczytać zagadkę (w języku angielskim) i przynieść odpowiedź (w języku angielskim) do sali 35.  Spośród prawidłowych odpowiedzi jest losowana jedna - autor tej odpowiedzi otrzymuje upominek!

W II Ekspresowym Konkursie Jednodniowym wylosowaliśmy Nadię z klasy 4a. Prawidłowe rozwiązanie zagadki to oczywiście goose - gęś.

W III Ekspresowym Konkursie Jednodniowym wylosowaliśmy Dorotę z z klasy 4a. Prawidłowe rozwiązanie zagadki to autumn - jesień.

Gratulujemy!

Konkursy z Języka Angielskiego

III Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Języka Angielskiego dla uczniów szkół podstawowych województwa kujawsko-pomorskiego

4 listopada 2016 w naszej szkole uczniowie mieli okazję spróbować swoich sił w III Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Języka Angielskiego dla uczniów szkół podstawowych województwa kujawsko-pomorskiego. Do konkursu przystąpiło 16 uczniów klas szóstych. Najlepszy wynik uzyskał Piotr z klasy 6c. Gratulujemy!


Angielska jesień

   
Na te ponure i niewesołe dni jesienne mamy dla naszych uczniów kilka jesiennych konkursów (competitions).
Wszystkie są związane z językiem angielskim. (szczegóły w załącznikach)

I Ekspresowy Konkurs Jednodniowy - What is it? - rozstrzygnięcie

4 listopada byliśmy świadkami pierwszej odsłony naszego konkursu.
Zagadka brzmiała:
It is a very popular food in October in Poland.
It is a vegetable.
It is quite big.
It is round.
It is usually orange but sometimes it is yellow.
You can cook it, add it to soup or cake. You can also bake it or grill it. You can marinate it.
It is really delicious.
What is it?
Zagadka dotyczyła oczywiście dyni (pumpkin). Prawidłowej odpowiedzi udzieliło 8 osób, a upominek otrzymała Marta z klasy 4c. Gratulujemy!
  competition_number_1.docx

  competition_number_2.docx

competition_number_3.docx

Mini English LibraryMini English Library

 

W naszej szkole czytamy książki w języku angielskim!
W sali 35 znajduje się Mini English Library, czyli niewielka biblioteczka z pozycjami w języku angielskim.
Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów do skorzystania z naszego księgozbioru w każdą środę o godz. 11.30