Oddziały przedszkolne

WYPRAWKA DLA ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO w SP 11

Prosimy o przygotowanie dziecku następującej wyprawki szkolnej:

wyprawka_do_zerowki.odt

Formy wspólnych zajęć, zabaw przedszkolaków

z uczniami klas pierwszych

Każdy etap edukacji dziecka budzi w nim wiele emocji. Radość miesza się z niepewnością, chęć do zdobywania wiedzy i poznania nowych kolegów ze strachem, czy sobie poradzę w nowym miejscu , z nową panią i kolegami. Aby nieco złagodzić dziecięce lęki, w naszej szkole dzieci z oddziałów przedszkolnych niejednokrotnie spotykają się z kolegami z klas I.

Podczas takich spotkań dzieci m.in. zwiedzały  sale lekcyjne oraz obserwowały zajęcia prowadzone przez panie wychowawczynie.

Wiadomo, że najlepiej poznajemy się w podczas zabaw. Dlatego też pierwszoklasiści chętnie uczestniczyli we wspólnych zabawach z przedszkolakami. Wszyscy mieli możliwość poznania się i zintegrowania  poprzez wspólne zabawy taneczne ze śpiewem, zabawy na terenie zielonym oraz czytanie książek w ramach akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”.

Uczniowie klas pierwszych prezentowali grupom przedszkolnym swoje talenty aktorskie podczas recytacji wierszy Juliana Tuwima, które przygotowali na szkolny konkurs recytatorski.

Codzienne kontakty uczniów klas I i dzieci z „zerówek” sprzyjają rozwijaniu się postaw koleżeńskich, uczą okazywania pomocy młodszym kolegom. Ci zaś nabierają pewności siebie i przekonania, że „nie taki diabeł straszny, jak go malują”, a nauka w klasie I może być przyjemna i radosna.

Mikołajki w oddziale przedszkolnym

6 grudnia zawitał do dzieci z oddziału przedszkolnego Św. Mikołaj. Dzieci gorącymi oklaskami przywitały Mikołaja, zaśpiewały mu piosenkę i obiecały, że będą przez cały rok grzeczne. W prezencie dzieciaki otrzymały od Św. Mikołaja zaproszenie do manufaktury słodyczy.  Każde dziecko samodzielnie zrobiło dla siebie lizaka. Każdy został obdarowany słodyczami.

I ty możesz zostać Świętym Mikołajem!

Dzieci z oddziału przedszkolnego pod opieką pani Agnieszki przystąpiły do akcji pisania Kartek-Wsparcia.

Akcja ta  powstała z inicjatywy rodziców dzieci leczonych na onkologii. Lęk, ból, niepewność to wszystko towarzyszy dziecku i jego rodzinie podczas choroby. Inicjatywa pisanie kartek dla dzieci ma na celu wsparcie dziecka podczas leczenia.

Każde dziecko otrzymało kartkę zrobiona przez wychowawcę. Pod opieką rodziców napisało kilka słów wsparcia dla chorego dziecka – chłopca lub dziewczynki. Niektórzy napisali również kilka słów o sobie oraz podali swój kontakt. 1 grudnia pani Agnieszka wysłała kartki wsparcia do Fundacji „Gdy liczy się czas” w Lublinie, by dotarły na Mikołajki.W ten sposób zabawiliśmy się w Świętego Mikołaja

W teatrze

Grupa Przedszkolaków z Oddziału Przedszkolnego SP 11 wzięła udział w projekcie  pt. "Spektakl dla najmłodszych: OSTATNIE DZRZEWO impulsem do sadzenia Zielonej Alei Przedszkolaka - edukacja ekologiczna poprzez sztukę". Projekt jest laureatem konkursu grantowego "Po stronie natury". Grant ufundowała firma Żywiec Zdrój S.A., a organizatorem konkursu jest Fundacja Nasza Ziemia.

Projekt składał się z trzech części: 1) konkurs plastyczny, 2) uczestnictwo w spektaklu "Ostatnie drzewo" oraz 3) sadzenie drzew w miejscu wyznaczonym przez Wydział Środowiska i Zieleni Urzędu Miasta w Toruniu.

Dzieci wspólnie z wychowawcami wykonały pracę plastyczną „Zaczarowana Zielona Aleja”, a tym samym zostały laureatami konkursu.

W dniu 20.10.2016 Przedszkolaki uczestniczyły w spektaklu w Zaczarowanym Teatrze Lalek w Toruniu, a następnie zasadziły 4 sadzonki dębów w nowo powstałej alei.

„14 kokard na magicznym drzewie rośnie w krainie, w której jest radośnie. Aleja drzew zielonych do niej prowadzi, a drzew tych więcej niż 100 ktoś zasadził.”

Serdecznie gratulujemy i zapraszamy wszystkich do nowej Alei, która znajduje się na Wrzosach przy ul. Tulipanowej w Toruniu.

Oddziały przedszkolne (2016/2017)